Привіт, друзі!

 

Безпека велосипедиста - перш за все у руках самого велосипедиста. І це стосується не тільки дотримання правил дорожнього руху, а ще й використання захисного екіпірування!

 

Велошолом - ось цей камінь спотикання. Спочатку від нього відмовляються, потім миряться, а далі - жити без нього не можуть!

 

Про користь та необхідність велошолому вже було сказано тисячі слів. За статистикою носіння шолому знижує ризик тяжких травм голови на 60% та зменшує смертність велосипедистів при падіннях на 34%.

 

Проте ми вирішили пригадати топ відмазок, разом із професійною спортсменкою та тренеркою з тріатлону Олександрою Гришиною. Хто, хто, а вона за свою кар'єру назбирала цілу купу відмазок, якими хоче поділитися разом із вами.

 

 

Відмазка 1: велосипедні шоломи занадто дорогі

 

Так, велошолом може коштувати і 1000, і 10000 грн і більше. Проте ніяка з цих сум грошей не зрівняється з цінністю вашої НЕУШКОДЖЕНОЇ голови!

 

Шолом - дуже довгограючий девайс. Один раз купили, та катаєтеся в ньому упродовж років.

 

Ціна на велошоломи залежить від його конструкції та наявності усіляких технологій. В нашому каталозі ви можете вибрати модель будь-якого рівня, що підходить вам за ціною.

 

Відмазка 2: “Шоломи занадто важкі”

 

Нууу... Може років з 30 тому ця думка і мала сенс. А зараз найпростіша модель для шосе чи крос-кантрі буде важити до 300 грамів.

 

Ця вага аж ніяк не буде відчуватися, а от біль від удару по падінні ви пам'ятатимете довго.

 

Відмазка 3. “Я в шоломі виглядатиму смішно та негарно”

 

Не знаємо, як ви, а ми вважаємо образ велосипедиста у шоломі професійним та дуже привабливим!

 

Тільки подивіться на їх асортимент: на вибір доступні моделі будь-якого кольору та форми. Можна вибрати хоч під колір очей, хоч під колір велосипеда. Знайдуться моделі як під шосейний велосипед, так і під гірські.

 

Також додамо, що до велосипедистів в шоломах водії ставляться більш поважливо. Дистанція при обгоні помітно збільшується, кажемо на особистому досвіді.

 

А ще за наявністю шолома велосипедисти легко визначають приналежність до велосипедної “двіжухи”. Особисто Олександра з безшоломниками взагалі не вітається:)

 

Відмазка 4. “Від шоломів страждають зачіски.”

 

Згодні. Але краще здорова голова на все життя. А будь-яку зачіску можна виправити.

 

Тож обирайте: один день з поганою зачіскою, чи все життя з травмою голови, у разі падіння. А вони безслідно не проходять!

 

Відмазка 5. “Їздити в шоломі занадто спекотно”

 

Ми живемо в епоху, коли смартфони знімають на рівні професійних камер, а шоломи…мають продуману систему вентиляції! Всі ті отвори не просто для краси, вони зроблять все для того, аби ваша голова не отримала тепловий удар.

 

До того ж шоломи відмінно захищають маківку від прямих сонячних променів, працюючи як бейсболка, чи панамка.

 

Відмазка 6. “Навіщо мені їздити в шоломі, я не катаюсь по дорогах та не ганяю”

 

Усіх прибічників такої думки хочемо попередити: більшість падінь, що закінчуються травмами голови, відбуваються на швидкості до 20-22 км на годину. Тож щоб серйозно нашкодити своєму здоровʼю, зовсім не обовʼязково їздити зі швидкістю 30-40 та більше.

 

Що стосується місць аварій, то тільки невеликий відсоток повʼязаний з ДТП за участю автомобіля. Найпоширеніші причини - погане покриття та нестача навичок їзди.

 

  • Можна вїхати в яму
  • Можна наїхати на камінь
  • Можна не побачити перепону на бездоріжжі
  • Дуже легко не впоратися з керуванням
  • І ще безліч ситуацій, які від вас мало залежать

 

Відмазка 7. “Я ніколи не падаю з велосипеда”

 

Самовпевненість - це впевненість у собі, тільки нічим підкріплена. Повірте, з таким підходом перше падіння не змусить себе довго чекати. І буде дуже добре, якщо вам пощастить та обійдеться без серйозних травм.

 

Відмазка 8. “Ніхто з моїх друзів не їздить в шоломах.”

 

“А якщо вони почнуть з даху стрибати, ти теж стрибнеш?”, - так казала мама в дитинстві?

 

Станьте добрим прикладом для своїх друзів - почніть їздити в шоломі та покажіть, що свідомо ставитися до своєї безпеки та здоровʼя - це добре та по-дорослому!

 

Їздити в шоломі чи ні - це особистий вибір кожного.  Але памʼятайте, життя та здоровʼя у вас одне. І буде прикро, якщо одна з цих відмазок переможе над здоровим глуздом та вимогами безпеки!