Зміст:
— Від чого залежить максимальна швидкість велосипеда?
— Як впливає вид велосипеда та ширина гуми на середню швидкість?
— Як усунути важкий хід велосипеда та збільшити його максимальну швидкість?
— Підтримуйте тиск в шинах на оптимальному рівні
— Замініть покришки на вужчі або більш накатисті
— Не вистачає максимальної швидкості ? Встановіть більші зірки
— Тримайте трансмісію в чистоті, мийте та змащуйте ланцюг
— Відрегулюйте гальма та підшипники на втулках
Катання на велосипеді – це гарний спосіб підтримати себе у належній фізичній формі. Проте багато людей, особливо новачків, жаліються на важкий хід велосипеда. Крутити педалі може бути важко з різних причин – складний рельєф, підйом, погане покриття. Проте є купа аспектів, на які можна вплинути, щоб суттєво збільшити швидкість велосипеда, якими ми хочемо поділитися.
Від чого залежить максимальна швидкість велосипеда?
Швидкість велосипеда залежать від багатьох причин: від самого велосипедиста до певних технічних особливостей велосипеда. Якщо не брати до уваги вашу фізичну форму, то ось найголовніші аспекти:
- Вид велосипеда
- Ширина гуми
Як впливає вид велосипеда та ширина гуми на середню швидкість?
Не секрет, що видів велосипедів існує велика кількість. Тільки в нашому асортименті їх налічується близько 20 видів. Та всі вони мають різні показники щодо швидкості.
- Перше місце по швидкості посідає шосейний велосипед. Він має найменшу ширину гуму, тому так добре розганяється та катить асфальтом. Середня швидкість на такому велосипеді може бути понад 30 км на годину.
- На друге місце ми б поставили гравійні велосипеди. Вони хоч і мають ширшу гуму, проте спеціальне кермо, геометрія дозволяють їм тримати середню швидкість близько 30 км/год на асфальті.
- Третє місце – це гірські велосипеди. Але далеко не всі. Наприклад, моделі для перегонів крос-кантрі мають невелику вагу, тому й добре розганяються. Важкі двопідвісні велосипеди для екстриму будуть суттєво повільнішими.
Як бачите, прослідковується логіка – чим більше ширина покришки, тим менша середня швидкість велосипеда. Ширша гума дає більший контакт колеса з поверхнею, що робить керування кращим, але суттєво знижує швидкість.
Саме тому першим та найпростішим рішенням буде – змінити велосипед на швидший. Якщо цей варіант не зовсім підходить, пропонуємо подивитися інші способи.
Як усунути важкий хід велосипеда та збільшити його максимальну швидкість?
Способів збільшити швидкість велосипеда не так мало, як здається на перший погляд. Розглянемо ті з них, які впливають на швидкість найбільше.
Підтримуйте тиск в шинах на оптимальному рівні
Найлегший, та головне – безплатний спосіб прискорити велосипед. Їздити на спущених колесах – суттєво ускладнювати собі життя. Якщо тиск в шинах замалий, то колесу не буде вистачати жорсткості для легкого розгону.
Саме тому пропонуємо дотримуватися таких середніх норм:
- Для MTB тиск має бути 2-3 атмосфери
- Для шосе варто утримувати позначку в мінімум 7-8 атмосфер
- Для гравійників в середньому можна тримати 4-5 атмосфер
Замініть покришки на вужчі або більш накатисті
Ще один спосіб збільшити швидкість їзди на велосипеді – це замінити велосипедні покришки. Але тут варто дотримуватися задорого глузду. Не варто встановлювати завузькі покришки на гірські моделі – вони для цього не створені. Краще зробити наступним чином:
- Якщо поточна гума має дуже агресивний (високий) протектор, то можна встановити модель з частим та дрібним протектором.
- Ширину гуми не слід зменшувати радикально. На гірському байку можна перейти з гуми 2,25 дюйма на гуму 2,0, та це дасть результат.
- На гравійнику можна встановити гуму 30-35 мм, якщо до цього була встановлена 40-45 мм.
Не вистачає максимальної швидкості ? Встановіть більші зірки
Якщо ви відчуваєте, що педалі крутяться надто швидко, а це вже найбільша передача, то можна придбати зірки для велосипеда більшого розміру.
Але тут також є деякі обмеження та умови.
Сучасні гірські байки мають одну зірку попереду, і дуже часто вона доволі маленька – усього 30-32 зуби. Щоб збільшити максимальну швидкість у цьому випадку, можна встановити зірку на 36 або на 38 зубів. Не варто встановлювати зірку понад 40 зубів на сучасні моделі, бо можна зіштовхнутися з проблемами сумісності.
На гравійних теж можна вставити більші зірки. Наприклад, якщо попереду встановлені 2 зірки 32-46, то можна замінити їх парою на 34-48.
Тримайте трансмісію в чистоті, мийте та змащуйте ланцюг
Дуже неочевидно, на перший погляд, але брудний велосипедний ланцюг та зірки – це теж причина важкого ходу велосипеда. Сухий та брудний ланцюг збільшує тертя, швидше зношується і це погано впливає на хід велосипеда. Ви обовʼязково помітите, як середня швидкість на велосипеді з чистим та змащеним ланцюгом буде вищою.
Тож не забувайте:
- Чистити зірки та ланцюг – для цього можна використовувати спеціальні велосипедні дегрізери, велосипедні щітки та мийки ланцюга.
- Змащувати ланцюг спеціальним мастилом для ланцюга раз на 100-200 км.
Відрегулюйте гальма та підшипники на втулках
Гальма, що труть колесо або диск та поганий накат втулок – це дуже ускладнює рух велосипеда. Причина – зношені підшипники у втулках коліс та погане регулювання гальм.
Саме тому радимо завчасно проходити технічне обслуговування велосипеда, де майстер перевірить всі рухомі вузли на легкість обертання. Зокрема, це можна зробити в нашій велосипедній майстерні у Дніпрі.
Знижуйте вагу велосипеда
Цей крок є доволі дорогим, проте існують декілька способів полегшити велосипед відносно недорого:
- Перейти на одну зірку попереду. Прибрати передній перемикач, зайві зірки та манетку. Це дозволить заощадити приблизно 300-500 грам ваги.
- Перейти на безкамерну систему. Прибравши велосипедні камери, ви скинете приблизно 300 грамів з велосипеда. Але для цього потрібні спеціальні безкамерні покришки, герметик та ніпелі.
- Позбутися зайвих аксесуарів. Якщо ви дійсно хочете їздити швидко, то можна зняти підніжку, дзвінок та інші речі, які можуть бути не зовсім потрібні.
Знижуйте власну вагу
Якщо маєте зайву вагу, то це теж ускладнює пересування на велосипеді та погіршує середню швидкість. Тому ще один безплатний спосіб – зменшити власну вагу. Для цього потрібні тривалі, але не дуже інтенсивні поїздки на велосипеді. Швидкість велосипедиста, що має вагу до 70 кг буде вищою, особливо це відчувається в підйомах.