Кожен велосипедист час від часу стикається з ненависним “Пшшш”, яке може доноситися з коліс велосипеда. І якщо у вас не безкамерка, то це означає, що зовсім скоро колесо спустить геть усе повітря. Та вам потрібно з цим щось вдіяти, заклеїти існуючу камеру або замінити на нову. Тож нумо розглянемо разом, як замінити камеру на велосипеді.


Зміст:

 

 

Що знадобиться для заміни камери

 

 Вам знадобиться деякий обсяг інструментів:

 

  1. Ключ або набір шестигранників - на випадок, якщо колеса закріплені гайками або на вісях під шестигранник.
  2. Бортувальні лопатки - для демонтажу покришки
  3. Власне, камера для велосипеда
  4. Або ремонтний набір, щоб її заклеїти.
  5. Велосипедний насос

 

Читайте також нашу статтю “Яким клеєм заклеїти камеру велосипеда”

 

Щоб поміняти камеру на велосипеді, потрібно виконати такі дії

 

  1. Зняти колесо
  2. Розбортувати покришку і зняти стару камеру
  3. Перевірити покришку із середини - дуже важливий крок!
  4. Встановлюємо нову камеру та забортувати покришку
  5. Встановити і накачати колесо

 

Крок 1. Знімаємо колесо та розбортовуємо покришку

 

У 90% випадках для демонтажа колеса вам не знадобиться додаткових інстурментів, бо колеса кріпляться за допомогою екцентриків. В цьому випадку потрібно просто відкрити зажим та розкрутити його проти годинникової стрілки.

 

Колесо на ексцентрику

 

Якщо колеса велосипеда досить сучасні то вони можуть демонтуватися за допомогою шестигранника. Таке може бути на сучасних гравійних, гірських та шосейних велосипедах.

 

thru axle

 

Крок 2. Розбортовуємо покришку

 

Коли колесо знято, треба розбортувати покришку. Робиться це за допомогою бортувальних лопаток.

 

Піддіваємо борт покришки так, щоб він опинився поза межами обода. Ви можете побачити, як це виглядає на зображенні нижче.

 

 

Коли борт покришки вже опинився поза ободом, почніть вести лопаткою уздовж колеса. Таким чином ви дістанете борт покришки повністю та відкриєте доступ до камери. 

 

Тепер можна дістати камеру з колеса. Іноді на ніпелі камери може бути накручений ковпачок та гайка фіксації, їх необхідно зняти перед демонтажем камери.

 

Ніпель presta

 

Крок 3. Перевіряємо покришку та замінюємо камеру

 

Перед встановленням нової або заклеєної камери треба обовʼязково перевірити покришку на предмет колючок та інших гострих неприємностей.

 

Задля цього проведіть рукою по внутрішній частині покришки. Так ви приберете все сміття, яке потенційно може пробити камеру знову.  

 

Якщо вам вдалося визначити місце проколу, ретельно перевірте і його. Можливо той “сюрприз”, що пробив вам камеру, ще досі стирчить у покришці. Не нехтуйте перевіркою, бо якщо гострий предмет залишиться всередині, ви відразу отримаєте ще один прокол.

 

Крок 4. Встановлюємо нову камеру

 

Коли покришка перевірена, можна встановлювати нову камеру. Спершу радимо її трохи підкачати, щоб при встановленні не утворювалося складок та перекручувань. Спершу вставляємо ніпель у отвір, а потім охайно прокладаємо камеру.

 

Ще один момент - вам потрібно забортувати покришку. Тобто зробити так, щоб борт покришки опинився цілком всередині обода. Це можна зробити руками, але іноді це потребує докладання значних зусиль.

 

Якщо все ж таки руками встановити не виходить, тоді можна скористатися бортувальними лопатками, щоб вправити борт покришки на місце.

 

Не користуйтеся для цього викрутками та іншими металевими інструментами. Так ви можете закусити покришку та зробити в ній дірку.

 

Крок 5. Встановлюємо та накачуємо колесо
 

Тепер можна встановлювати покришку на місце та накачувати колесо. У процесі накачування ви можете помітити що гума сіла нерівно. Виправити ситуацію допоможе добряче накачати гуму до максимального тиску. Та згодом вона стане на своє місце!

 

Дізнайтеся, яка саме камера потрібна для вашого велосипеда з нашої статті “Як вибрати камеру для велосипеда