Конфігурація рами грає вирішальну роль під час вибору велосипеда. І якщо раніше насамперед враховували фактичну довжину верхньої труби рами (Seat Tube Lenght/ST), то зараз на перший план вийшов інший показник — ефективна довжина верхньої труби (Effective Top Tube/ETT). Розбираємось, що це за параметр, і як він впливає на вибір велосипеда.

 

Що таке ЕТТ велосипеда
 

Effective Top Tube (ETT) — довжина горизонтальної прямої від центру кермового стакану до центру підсідельної труби. Простіше її можна охарактеризувати, як довжина велосипеда. Бо ETT суттєво впливає на посадку велосипедиста. Короткий ETT - вертикальне положення тіла. Та навпаки довгий ETT - забезпечить  більш горизонтальну позицію.  Як правило, виробники вказують ЕТТ у тех нічних характеристиках байка, тому возитися з рулеткою та рівнем, щоб виміряти уявну лінію, не доведеться. Якщо вибирати шосейний велосипед, то це найважливіший параметр підбору його розміру. Саме він вказується, як основний у всіх розмірних таблицях.

 


 

У стандартній класичній рамі верхня труба встановлена паралельно землі, і її фактична довжина така ж, як і ефективна, тобто ST=ETT. Однак геометрію велосипедів за останні кілька десятків років значно модифікували, виробники тепер найчастіше роблять слоупінгові (скошені) рами, що кардинально змінює підхід до підбору ростовки велосипедів.
 

Старий метод визначення відповідного розміру, заснований на співвідношенні ST і росту людини, більше не працює, адже за рахунок слоупінгу байки з однаковою довжиною рами можуть мати різні показники ETT, а значить, і їздові характеристики велосипедів з аналогічним ST будуть відрізнятися.
 

Важливо! ETT велосипеда безпосередньо впливає на посадку велосипедиста (пряма/витягнута), а отже, на керованість, витрати сил, навантаження на хребет, коліна та ступні (особливо якщо денний кілометраж становить 20 км і вище). Простими словами, байк з неправильно підібраним ETT, навіть найякісніший і найсучасніший, буде незручним.

 

Як підібрати ЕТТ велосипеда
 

Ми вже розповідали, як визначити розмір рами велосипеда.  А от щоб визначити, який ЕТТ підійде безпосередньо під ваш зріст і стиль їзди, в ідеалі варто  «приміряти» кілька велосипедів з різним ЕТТ, щоб наочно відчути, який показник для вас більш комфортний.

Якщо ж такої можливості немає, можна скористатися спеціальним калькулятором (Bike Frame Size Calculator) або таблицею співвідношення ЕТТ і зросту. Але візьміть до уваги, що розрахунок за їх допомогою буває неточним. Тож радимо звернутися до консультантів нашого онлайн-магазину — вони оперативно допоможуть вам підібрати байк із оптимальними параметрами.