І ось ви вже вирішили купити велосипед, та перед вами стоїть завдання - визначити розмір рами. Для цього треба знати декілька своїх параметрів, а також параметри велосипеда. Та якщо перші співпадають з другими - вітаємо, ви підібрали ідеальну ростовку! Але як цього досягнути? Читайте в нашій статті!
Зміст:
- Чому правильний розмір рами велосипеда - понад усе?
- Ростовки велосипедів та параметри тіла: на що звернути увагу при підборі?
- Де подивитися ростовки на сайті виробника?
- Як підібрати розмір рами в нашому магазині?
- Як визначити розмір рами велосипеда: розбір за типами
- Як визначаються розміри рами велосипедів для бездоріжжя?
- Визначаємо ростовки велосипедів для шосе
- Як підбираються ростовки рам BMX велосипедів?
- Не припускайтеся цих помилок, вибираючи розмір рами велосипеда
Чому правильний розмір рами велосипеда - понад усе?
Уявіть собі кросівки, що не підходять за розміром. Або одяг, який висить, або навпаки дуже обтягує. Це незручно, некрасиво та неправильно! Так само і з велосипедом. Як і взуття, рама також має підходити за розміром.
Ось, чому не варто нехтувати підбором ростовки:
- Велика або мала рама дає велике навантаження на руки та спину
- Ризик вдаритися промежиною о верхню трубу, якщо рама буде завеликою
- Існує ймовірність пошкодити раму, якщо вона буде замалою
Як бачите, наслідки такого недбалого ставлення можуть бути серйозними і для вашого здоровʼя, і для цілісності велосипеду.
Щоб визначити розмір рами велосипеда, вам потрібно пройти такі кроки:
- Знати свій зріст та виміряти довжину ноги
- Визначтеся з параметром Standover велосипеда (він має бути менше, ніж довжина ноги на 3-5 см)
- Врахувати довжину рами велосипеда (параметр ETT)
Звучить трохи складно? Розберемо усе по порядку!
Якщо ви ще не визначилися, який саме велосипед хочете, рекомендуємо нашу статтю: Як вибрати велосипед
Ростовки велосипеда та параметри тіла: на що звернути увагу при підборі?
І велосипед, і його власник мають мають підходити одне до одного за кількома параметрами. Аби починати підбір визначте такі дані:
- Зріст - найважливіший параметр підбору, завдяки якому можна підібрати ростовку на 90% точно.
- Довжина ніг - від цього буде залежати висота рами
- Довжина рук - потрібна не часто, здебільшого для професійного підбору.
Довжина ніг вимірюється від поверхні полу до промежини. Задля точного підбору можна вимірювати цей параметр у велосипедному взутті, у якому ви будете найчастіше їздити.
Рама у свою чергу має безліч різних параметрів, серед яких на її розмір безпосередньо впливають всього 5: ETT, Seat Tube, Standover, Rich, Stack.
Параметр рами |
Що означає |
За яким параметром тіла підбирати |
ETT(Effective Top Tube)* |
Довжина рами (від підсиділа до виносу) |
Зріст, довжина торсу та рук |
Standover* |
Висота від полу до верхньої труби |
Довжина ніг |
Reach |
Горизонталь від центру каретки до верхньої точки кермової колонки |
Довжина торса та особисті вподобання спортсмена |
Stack |
Вертикаль від центру каретки до верхньої точки кермової колонки |
Довжина торса та особисті вподобання спортсмена |
Seat Tube* |
Довжина підсидільної труби |
Зріст |
Якщо ви початківець, то достатньо буде правильно визначити ті параметри, що відмічені в таблиці зірочкою. Параметри Rich та Stack більш професійні, вони підбираються окремо для професійних гонщиків за допомогою послуги Bikefit та професійних тренерів.
Читайте також: Що таке ETT велосипеда та як його підібрати?
Де подивитися розмір рами велосипеда на сайті виробника?
При підборі розміру варто враховувати, що кожен виробник має свою власну розмірну сітку (Size Chart), де вказує відповідність зросту до певної ростовки. Тож перед купівлею ви можете перейти на сайт певного виробника та визначити, яка вам підійде.
На що тут звернути особливу увагу:
- Height - власне ваш зріст. Показана чітка відповідність до кожної ростовки
- Inseam - довжина ноги від полу до паху без взуття. Вкрай важливий показник для вибору правильного розміру висоти байку. Подбайте, щоб цей показник був згідно з рекомендацій виробника.
Ось так виглядає таблиця розмірів на офіційному сайті велосипедів Kona. Її можна знайти на кожній сторінці з велосипедом.
Як підібрати розмір рами велосипеда в нашому магазині?
Аби спростити вам завдання з підбору ростовки велосипеда, ви можете скористатися підказками на нашому сайті. Ми врахували всю інформацію по ромірах велосипедів різних виробників та заклали її у роботу наших фільтрів.
- Скористайтеся нашими фільтрами у каталозі будь-якої велосипедної категорії. Тут можна вибрати розмір рами велосипеда у вигляді літери. Їм ви можете скористатися, якщо вже знаєте свою ростовку.
- Або просто оберіть проміжок свого зросту фільтром "Зріст", якщо не знаєте точно, яка саме ростовка вам підійде.
- На сторінці кожного велосипеду ми вказуємо його розмір у літерах та відповідний до нього проміжок зросту, згідно з розмірних сіток виробника.
Також ви можете скористатися нашими зручними каталогами велосипедів за розміром:
- Велосипеди XS (розмір 13-14 дюймів) - зріст 147–155 см
- Велосипеди S (розмір 15-16 дюймів) - зріст 155–165 см
- Велосипеди М (розмір 17-18 дюймів) - зріст 165–175 см
- Велосипеди L (розмір 19-20 дюймів) - зріст 175–185 см
- Велосипеди XL (розмір 19-20 дюймів) - зріст 185–195 см
- Велосипеди XXL (розмір 19-20 дюймів) - зріст 195 - 205 см
Як визначити розмір рами велосипеда: розбір за типами
Всі типи велосипедів мають одні й ті самі параметри геометрії рами. Але в кожного за основу беруться різні показники. Аби ви почули цю різниці, ми розглянемо це на найпопулярніших типах велосипедів: гірських, шосейних та BMX.
Як визначаються розміри рам велосипедів для бездоріжжя?
Обираючи гірський велосипед, ви будете стикатися з розмірами, що позначаються буквами, так само, як і одяг. Кожен розмір підходить певному проміжку зросту. Але який саме розмір на рамі вони відображають?
Розмір, який ви бачите у сантиметрах відображає довжину підсидільної труби рами. Саме за ним визначається ростовка велосипеда для бездоріжжя.
Standover та інші параметри можна подивитися на офіційному сайті виробника велосипеда, на сторінці певної моделі.
Визначаємо ростовки велосипедів для шосе
Шосейний велосипед має свою специфіку підбору ростовки. Розмір рами для шосе позначається цифрами в сантиметрах та відображає параметр ЕТТ (довжина рами). Саме він є ключовим при підборі шосейника, бо дуже сильно впливає на тип посадки спортсмена.
Головна ідея підбору розміру шосейника - велосипедист повинен мати спортивну посадку, тобто відчутний нахил торсу вперед. Саме це і визначає довжина рами велосипеда ETT. Стендовером у цьому виппадку можна дещо знехтувати, але не варто його зменшувати менше, ніж 3 см.
Як підбираються ростовки рам велосипедів BMX?
Розмір, що має велосипед BMX визначається за довжиною верхньої труби рами, та визначається в дюймах. Головна відмінність від всіх інших велосипедів - підбирати розміри рами велосипеда слід саме за довжиною, тоді як підсидільна труба до уваги не береться.
Від коректності підбору буде залежати легкість виконання трюків та стрибків, тому не варто обирати замалу або завелику ростовку.
Не припускайтеся цих помилок, вибираючи розмір рами велосипеда
Наші покупці дуже часто хочуть припуститися помилок під час вибору ростовки велосипеда, від яких ми їх старанно вберігаємо. Ось найпопулярніші з них:
- Купляти завеликий велосипед для себе або для своєї дитини. Купляти байк надмірно "на виріст" - дуже погана ідея, адже велика рама може призвести до ударів промежиною під час різких гальмувань.
- Один розмір велосипеда на двох. Якщо різниця між тими, хто буде їздити на велосипеді складає 10 см та більше - слуд замислитися над покупкою окремих байків.
- Замалий розмір рами - теж погано. По-перше, вам доведеться надмірно підіймати сидіння, а це може призвести до пошкодження рами. По-друге - сидіти на такому велосипеді вам буде вкрай незручно. Спина та шия зовсім скоро почнуть нагадувати про себе.
Якщо підбір розміру рами викликає складнощі, сміливо пишіть нам в чат або телефонуйте! Також чекаємо на вас у нашому магазині BlackBike у м.Дніпро. Також рекомендуємо пройти послугу Bikefit, для точного налаштування посадки. Досвідчені спеціалісти зроблять для вас індивідуальний підбір розміру байка та порадять для нього аксесуари та комплектуючі!