Зміст:

Які основні критерії вибору велошолома?

Як вибрати велошолом за стилем їзди?

Як вибрати розмір велошолома?

 

Велошолом - це необхідний елемент екіпірування велосипедиста, який в разі падіння захищає голову від удару. Важливо максимально правильно підбирати це елемент захисту. В першу чергу потрібно визначити розмір велосипедного шолома, щоб він не тільки захищав голову, але і не доставляв дискомфорту під час руху. 

 

Щоб правильно вибрати шолом для велосипеда, врахуйте такі аспекти:

 

  • Визначте тип велошолома, відповідно до вашого стилю їзди
  • Підберіть розмір, спираючись на окружність вашої голови
  • Впевніться, що носити шолом зручно та комфортно: він не передавлює та не бовтається

 

Розглянемо всі популярні типи велошоломів та як підібрати його за розміром.

 

Які основні критерії вибору велошолома?

 

Під час вибору велошолома, слід звертати увагу на дві основних складові:

 

  • Тип шолома. Саме це визначає стиль їзди, для якого він розрахований.
  • Розмір. Підбір відбувається за окружністю голови, що є дуже важливим у процесі вибору.

 

Тож, нумо визначимось, як вибрати велошолом за типом.

 

Все ще вагаєтеся над придбанням шолома? Тоді радимо прочитати наш матеріал: Топ 8 відмовок їздити в шоломі

 

Як підібрати велошолом за стилем їзди?

 

Якщо спростити класифікацію та всі шоломи розподіляються на такі категорії:

 

  • Дорожні: сюди входять міські та шосейні
  • Гірські: до цього класу відносяться шоломи для крос-кантрі, трейлу та ендуро
  • Екстремальні: моделі шоломів, що забезпечують максимальний захист голови: фулфейс та казанок.

 

Як вибрати шолом для шосе та міста?

 

Тренування на шосейних велосипедах можна назвати одним з найменш травматичних видів велоспорту. Більшість ударів головою на асфальті приходяться саме на лобову частину голову, тож у масивному захисті боків та потилиці нема потреби. Тож моделі шоломів для такого застосування доволі легкі та мінімалістичні.

 

Шолом для шосе

Класичний шолом для шосе - це легка модель, без картуза та з максимальним числом вентиляційних отворів. Він дуже легкий та майже не відчувається на голові. Відсутність картуза дозволяє зручно їхати у нижньому хваті (тримаючись за нижню частину керма).

 

Шолом для шосе

 

Шолом для міста, напроти, може мати картуз, для захисту очей від сонця. Тут вже можна помітити наявність кращого захисту з боків, адже під час поїздок серед автомобілів велосипедист може вдаритися як завгодно. В ньому може і не бути великої кількості отворів, тому що прогулянкові поїздки в місті не передбачують сильні навантаження. Тож, якщо ви маєте міський велосипед, тоді вам слід вибрати саме такий тип шолому.

 

Як вибрати шолом для гірського велосипеда?

 

Поїздки на гірських велосипедах нерідко можуть мати сюрпризи у вигляді непередбачуваних падінь. Саме тому вони пропонують надійніший захист голови, ніж шосейні та міські.

 

Найпоширеніший та найпопулярніший тип гірських шоломів - це моделі для крос-кантрі. Це спортивна дисципліна, яка передбачає доволі стрімкі спуски на бездоріжжі, а також підйоми. Тому крос-кантрійні моделі можна назвати "прокачаним" варіантом шосейного шолома. Він має трохи кращий захист боків та потилиці, але при цьому залишається легким та повітропроникним. 

 

Шолом для кросс-кантрі

 

Тож, якщо ви їздите переважно бездоріжжям, але не надто агресивно (тобто без надто високих стрибків та спусків), тоді обирайте для себе саме такий варіант.

 

Шолом для трейлу та ендуро

 

А от, якщо ви замислились придбати трейловий велосипед, долати затяжні спуски та виконувати складні стрибки - вам знадобиться суттєво надійніший захист голови. Саме такий захист і пропонують трейл/ендуро шоломи. На відміну від крос-кантріних вони мають такі особливості:

 

  • Масивний та жорсткий картуз, що захищає від гілок та травм обличчя у випадку падіння.
  • Надійніший захист потилиці
  • Посилений захист боків

 

При всьому цьому, такі варіанти добре дихають, та легкі, тому проводити в них хоч цілий день буде зручно.

 

Екстремальні моделі шоломів

 

Якщо ви плануєте повністю екстремальну їзду, як от даунхіл або трюки на велосипеді BMX, то вам знадобиться шолом з максимальним захистом.

 

 

Фулфейс шолом - це модель для найскладніших спусків на гірських велосипедах, також він використовується в таких дисциплінах як дьорт та слоуп-стайл. Він захищає усю голову, включно з щелепою, тому дає максимальний захист для екстриму. Якщо ви плануєте їздити в горах найскладнішими спусками, то це вид шолома для вас.

 

Шоломи казанки використовуються для катання на БМХ велосипеді, де удари головою об бетон та інші конструкції - доволі розповсюджена ситуація. Саме тому він дуже міцний, не дуже легкий та погано продувається. Тому його не слід обирати для тривалих неекстремальних поїздок на асфальті та бездоріжжі.

 

Як вибрати розмір велошолома?

 

Коли з типом шолома вже визначились, саме час переходити до вибору його розміру. Розмір шолома підбирається за окружністю голови та виміряється у сантиметрах. Майже всі моделі мають спеціальне регулювання розміру, що й дозволяє їм підходити на певний діапазон окружностей.

 

Ось важливі критерії правильно підібраного розміру:
 

  • Шолом не передавлює голову збоків та зверху
  • Розмір не надто великий, тож шолом не бовтається на голові, навіть якщо повністю затягнений

 

У нашому магазині при виборі шолома ви можете користуватися фільтрами Розміру, де окремо зазначається розмір у буквах та розмір у сантиметрах. 

 

Оптимальний розмір шолому в сантиметрах - коли залишається невеликий запас у більший та менший бік. Наприклад, якщо ви маєте окружність голови 55 см, тоді для вас буде оптимальним розмір 52-57 см.

 

Тепер ви знаєте все, щоб вибрати шолом для велосипеда максимально професійно та правильно. Якщо у вас залишилися додаткові питання стосовно підбору, зверніться до наших спеціалістів в чат або за телефоном. Ми завжди раді вам допомогти!