Зміст

 

  1. Особливості гравійників
  2. Як відчуваються відмінності між гравійником та гірським велосипедом?
  3. І все ж таки: мода чи практичність?

 

Людство завжди прагнуло до того, щоб винайти щось універсальне. Велосипедна сфера - не стала виключенням.  Таким чином відносно нещодавно на сцені зʼявивився гравійні велосипеди і стали стрімко та невпинно набирати популярності. Тож ми хочемо розповісти, що це взагалі за тип байків та кому підійде. А також з'ясуємо, чи дійсно він такий універсальний та практичний. Або ж це черговий “хайп” або мода, яка швидко мине…

 

Гравійний велосипед — це універсальний велосипед, розроблений для їзди різними поверхнями, включаючи гравійні дороги, ґрунтові стежки та асфальтовані дороги. Гравійник поєднує в собі швидкість шосейного велосипеда та керованість гірського.

 

Особливості гравійних велосипедів

 

Перед тим, як почати розбиратися у сферах застосування цих велосипедів, дамо трошки теорії. Гравійний велосипед - це байк, який в силу свої конструктивних особливостей призначений для пересуванням гравійними дорогами. Класично, під гравійними дорогами розуміється рівне покриття яке засипано невеликим шаром гравію. Такі дороги користуються дуже великою популярністю в Європі та Сполучених Штатах, особливо поза містом та у віддалених сільських районах. Гравійні дороги дають добре зчеплення, а під час дощу не перетворюються на кашу. Чого не скажеш про наші “грунтівки”, якими під час дощу їхати стає дуже неприємно.

 

 

Тим не менш, гравійники в Україні здобули шаленої популярності та використовуються вони здебільшого на грунтових стежках та асфальті. Та відчувають себе досить впевнено на обох покриттях. Такі властивості він має завдяки своїй конструкції:

 

  • Швидкі та легкі колеса 28 дюймів - як в шосе, проте покришки ширше та агресивніше
  • Кермо Drop Bar, на відміну від шосейного варіанту має досить суттєві зміни, що дають більше зручності та керованості
  • Геометрія рами. Відчутно відрізняється від шосе, хоч велосипеди візуально схожі. Рама має більшу довжину та гостріший кут кермового стакану. Це забезпечує зручну посадку.

 

 

 

Отже, теоретично та технічно гравійники мають все, аби бути зручними на бездоріжжі, та швидкими на асфальті. Але так це все у реальних сценаріях використання? Пропонуємо порівняти його з гірським велосипедом за кількома параметрами!
 


До речі! Ширина покришок - це те, що може докорінно змінювати поведінку та призначення гравійника. Якщо ви вже маєте такий велосипед, та хочете зробити його швидше або керованіше, тоді рекомендуємо прочитати статтю: “
Як вибрати покришки на велосипед

 

Як відчуваються відмінності між гравійником та гірським велосипедом?

 

 

Це питання дуже часто “мучить” всіх, хто обирає собі перший байк для активних поїздок. Аби вам було зрозуміліше, ми виділимо декілька найважливіших аспектів користування велосипедом та порівнюємо за ними обидва типи велосипедів.

 

Дізнайтеся більше про вибір велосипеда з нашої статті: Як вибрати велосипед

 

Готовність до великих дистанцій

 

Якщо мова йде про дистанції, у яких переважає асфальт та рівні грунтові стежки, то з цим краще впорається гравійник. Його відносно невелика ширина покришок дасть можливість швидше їхати, та не витрачати багато енергії. Тоді як МТБ велосипед підійде більше для зовсім розбитих доріг та стежок, для цього на ньому встановлена набагато ширша гума.

 

Зручність в місті

 

Безумовно, тут у гравійника буде ціла купа переваг у порівнянні з гірським:

 

  • Помірна ширина покришок доволить швидше та легше їхати на асфальті
  • Кермо “баран” на порядок зручніше прямого, особливо коли річ йде про час пік та пробки на дорогах
  • Також на рами гревелів зручніше встановлювати сумки та додаткові “міські” аксесуари

 

Тож, в цьому питанні гравійнику однозначно плюс один бал!

 

 

Зручність на бездоріжжі

 

Якщо ви збираєтеся довго їздити саме бездоріжжям, тоді для цього краще підійде гірський байк, як більше прохідний та мʼякий. Тут вже ключову роль грає ширина гуми, та наявність амортизації, якої більшість гравійників не мають.

 

 

Проте якщо є бажання придбати саме гравійник, тоді можна розглянути моделі, які мають передню амортизаційну вилку. Такі моделі є у багатьох топових виробників велосипедів, зокрема, у Giant.

 

Готовність до подорожей

 

В цьому питані віддаємо належне гравійникам. Якщо ви хочете мандрувати з наметом по декілька днів, то вони для цього підходять набагато краще за гірські. Та ось що робить його ідеальним для цих завдань:

 

  • Менш широка гума краще катить асфальтом, що дозволить зекономити купу зусиль
  • Навіть найпростіш сучасніі гравійники мають багато бонок на рамі - це місця для кріплення сумок та багажників

 

 

Якщо ви дуже захоплюєтеся велосипедними походами, тоді вкрай рекомендуємо звернути увагу на турінгові велосипеди, які максимально налаштовані під довгі мандри з усім необхідним екіпіруванням.

 

І все ж таки: мода чи практичність?

 

Якщо порівняти гравійники з найпопулярнішими велосипедами в нашій країні (якими досі вважаються гірські), то можна зробити висновок, що гревел дає дуже багато переваг, якщо мова стосується відносно спокійних поїздок:

 

  • Підходять для асфальту і міста краще шосейника, якщо хочеться більше комфорту
  • Не поступаються гірському велосипеду на грунтових стежках (якщо мова йде про відносно рівні стежки та спокійні рельєфи.

 

Тож ми сміливо можемо рекомендувати такі велосипеди тим, хто обирає собі байк, але не може визначитися, які поїздки все ж таки більше до вподоби. Гравійник може дати можливість спробувати себе у ролі спортсмена на шосейному велосипеді. Також на ньому можна без проблем поїхати у мандри, де взагалі немає асфальту. В цьому і полягає магія цих велосипедів. І якщо вони зараз дійсно в тренді, то це обґрунтовано реальним перевагами, які цей байк надає своїм власникам!

 

Вибрати ідеальний гравійник ви можете в нашому магазині BlackBike! До ваших послуг затишний офлайн магазин або зручний онлайн-каталог, де можна з легкістю обрати для себе відповідний байк.