Регулярно відчуваєте дискомфорт від сидіння в сідлі? Вітаємо, ви потрапили в пастку незручного сидіння! Неякісне та неналежне сідло може серйозно зашкодити вашому комфорту та повністю відбити бажання їздити. Як вибрати якісне сидіння для велосипеда - розповідаємо в цій статті.
Зміст:
За якими ознаками підбирається сидіння?
- Тип сидіння: як визначити правильний?
- Як вибрати сідло велосипеда за шириною?
- Відмінності сидінь для чоловіків та жінок
За якими ознаками варто підбирати сидіння?
Під час професійного підбору сідла виділяють такі критерії підбору:
- Призначення. Для якого стилю їзди підходить (Шосе/ МТБ/МІсто)
- Ширина. Можна сміливо підкреслити цей параметр, адже він дуже важливий.
- Стать. Для чоловіків та жінок сидіння відрізняються за формою.
Уявили, скільки тонкощів? Тепер цілком зрозуміло, чому виробнику майже нереально вгадати, яка саме людина буде їздити на його велосипеді. Тому встановлюються певні “середні” моделі, які в теорії мають підійти кожному. А ось на практиці це далеко не завжди!
Визначаємося з типом сидінь
Для різних стилів їзди використовуються різні за формою сидіння. Чому так? Візьмемо як приклад позицію велосипедиста на гірському та шосейному велосипедах. Вони будуть доволі різними:
- На шосейнику можна їздити майже у горизонтальному положенні
- На гірському байку положення тіла більш вертикальне
Логічно, що контакт тіла з сидінням у цих двох випадках буде різним. Щоб забезпечити комфорт, варто вибрати сидіння згідно з типом велосипеда.
Які сідла краще підходять для гірських велосипедів
На гірському байку ви можете довго педалювати, постійно привставати на нерівностях, та змінювати положення тіла на спусках. Саме тому для МТБ використовуються відносно вузькі сидіння з низьким профілем, що забезпечує більше комфорту під час зміни положення тіла. Низький профіль дає можливість зручно крутити педалі та не натирати внутрішні частини ніг біля промежини.
Сидушки від компанії Pro серії Falcon - класичний приклад зручного сидіння для гірських велосипедів. Воно має оптимальну форму, яка ідеально підходить для поїздок бездоріжжям.
Які сидіння краще підійдуть для шосейників та гравійників
Шосейний велосипед - це про великі відстані та доволі тривале перебування тіла у одному положенні, зазвичай доволі горизонтальному. Коли корпус максимально нахилений вперед до керма. Про гравійний велосипед можна сказати теж саме, тож сидіння для обох типів байків відрізняються хіба що жорсткістю.
Тому такі моделі сидінь мають забезпечити ідеальний комфорт та кровообіг у місцях, які стикаються з сидінням. Їх задня частина дещо вигнута вверх. Це зроблено для того, щоб було зручніше сидіти довго в одному положенні та при нижньому хваті керма.
Показовий приклад шосейного сидіння - Fabric Scoop Elite Shallow. Завдяки вигнутій задній частині та тонкій передній частині у ньому буде дуже зручно знаходитися під час довгих поїздок на 100+ км.
Приклади сидінь для міських поїздок
Зручність - це головне для пересування містом. Положення тіла на таких велосипедах максимально вертикально. Тож можна цілком вибирати більшу ширину та мʼякість.
Fabric Scoop Gel Radius - вдалий приклад міського сидіння помірної мʼякості. Завдяки більшій ширині та гельовим вставкам в ньому буде зручно сидіти у звичайному одягу без велопамперсу.
Також існують моделі сидінь з підвищеним комфортом, вони мають ще більше ширину та дуже мʼякий наповнювач. Підходять для дуже повільних поїздок на невеликі відстані.
Важливе зауваження від нашого співробітника-експерта в велотемі Івана Роботенка:
У чому різниця спортивних та комфортних варіантів сидінь?
Спортивні сидіння розраховані на проходження довгих дистанцій та активного педалювання. У той час, як в комфортних моделях ставка зроблена на зручність та мʼякість. Щоб вам було простіше відрізнити одне від іншого, ми розписали характеристики обох типів у таблиці.
Багато сидінь для спорту (особливо моделі для МТБ) мають по центру спеціальні отвори. Вони покликані розвантажити промежину, щоб не перешкоджати вільному кровообігу під час тривалих поїздок. Ця функція сідла буде однаково корисна, як для жінок, так і для чоловіків. Тож, якщо хочете їздити довго та не мати проблем з органами тазу - краще надати перевагу сидінню з вирізом!
Як вибрати сідло велосипеда за шириною
Ширина - це основний показник сидіння, який підбирається за відстанню між тазовими кістками. Ідея правильного підбору заключається в тому, що людина має впиратися в сідло виключно тазовими буграми. Та чим більше відстань між ними, тим більше потрібна ширина сидіння.
Знаючи відстань між своїми кістками, ви можете легко вибрати потрібну модель у нашому каталозі. Просто виберіть необхідну ширину у фільтрі збоку та сайт покаже усі відповідні моделі.
Відмінності сидінь для чоловіків та жінок
Крім вищезазначених параметрів не варто забувати, що чоловічі та жіночі сидіння мають доволі сильні відмінності:
- Чоловіче сидіння - зазвичай довше та вужче
- Моделі сидінь для жінок мають більшу ширину та меншу довжину.
Ці зміни повʼязані з різною анатомією чоловіків та жінок. В середньому відстань між тазовими кістками жінки більше ніж в чоловіка, тому й ширина сидіння має бути різною.
Також зміни стосується й розташування вирізу. Жіночі сидіння оснащують вирізом ближче до передньої частини, тоді як на чоловічих сидіннях виріз знаходиться ближче до центра.
Тепер ви знаєте всі нюанси вибору сидіння, тож ласкаво просимо до каталогу сидінь в нашому магазині! Якщо маєте складнощі з вибором, просто зателефонуйте нам або залиште повідомлення в чаті. Ми підберемо для вас найкращий варіант!