Як швидко навчити дитину кататися на велосипеді?

Навчитися кататися на двоколісному велосипеді без допомоги дорослих - це одне з найважливіших досягнень в житті кожної дитини. Однак неправильні методи навчання можуть привести до того, що у малюка пропаде інтерес до катання або він зовсім почне боятися велопоїздок. Щоб цього уникнути, необхідно прислухатися до деяких порад фахівців.

Наприклад, засновниця однієї британської компанії з виробництва велосипедів, Айла Раунтрі, вважає, що перед тим, як посадити дитину на звичайний велосипед, йому потрібно дати попрактикуватися на спеціальному беговелі. Так він навчиться тримати рівновагу і освоїть основні принципи управління.

А ось використання допоміжних коліщаток - це погана ідея. Такі стабілізатори фіксують велосипед строго в горизонтальному положенні і не дають дитині освоїти управління за допомогою нахилів корпусом.

Також важливим фактором в навчанні є готовність учня до процесу. Більшість дітей освоюють навик їзди у віці 4-5 років. Однак не слід порівнювати свого малюка з іншими. Якщо дитина ще не здатна крутити педалі або боїться їздити, не потрібно її примушувати. Згодом він сам захоче навчитися, коли побачить, як сусідські хлопці спритно ганяють по двору.

Як навчити дитину тримати рівновагу на двоколісному велосипеді?

Якщо дитина тренувалась на беговелі, то до моменту, коли вона сяде на звичайний велосипед, вона, швидше за все, вже навчиться трохи тримати рівновагу. Але для одночасного крутіння педалей цього недостатньо, тому малюкові ще потрібна допомога батьків.

Щоб навчити дитину їздити на велосипеді, необхідно:

  • показати, як правильно сідати і злазити з веліка;
  • пояснити, що при втраті рівноваги можна спиратися ногами об асфальт, щоб запобігти падінню;
  • поставити ноги малюка на педалі і, трохи піднявши над землею заднє колесо, попросити покрутити їх;
  • показати, як гальмувати ручним або ножним гальмом і слідом упиратися ногою в землю;
  • притримуючи дитини за корпус, запропонувати їй проїхатися кілька метрів і загальмувати.

Цих кроків достатньо для того, щоб засвоїти основні принципи їзди на велосипеді. Але малюк не навчиться кататися самостійно відразу. Спочатку його потрібно буде постійно страхувати, поступово даючи проїхатися самостійно. Коли учень буде впевнено кататися по прямій, можна перейти до наступного етапу і навчити його повертати.

Як захистити дитину від травм?

Під час навчання падінь і травм не уникнути. Але можна мінімізувати шкоду, дотримуючись до основних правил безпеки.

Кататися на велосипеді слід тільки в спеціальній екіпіровці, в яку входить шолом, наколінники, налокітники та рукавички. Захисний комплект повинен підходити за розміром і бути максимально зручним. Також важливо, щоб взуття було спортивне. Босоніжки і шльопанці для катання не підходять.

Учень буде набагато частіше падати, якщо кермо і сідло на велосипеді відрегульовані неправильно. Особливо небезпечно купувати велосипед «на виріст». Сидячи на сидінні, малюк повинен спокійно діставати носочками до землі, але при цьому не ставити стопу повністю.

Обов'язковим кроком є ​​знайомство дитини з правилами дорожнього руху. Потрібно пояснити малюкові, що кататися можна тільки в межах двору або на велосипедних доріжках. Також важливо згадати, як правильно переходити дорогу з велосипедом.

Якщо дитина впаде і отримає хворобливу травму в перші години навчання, він може відмовитися продовжувати. Тому починати тренування краще на спеціальних майданчиках з прогумованою поверхнею. Там кататися набагато безпечніше і зручніше.